دسته‌بندی نشده

آنالیز سئو سایت رقبا را چگونه بررسی کنیم؟

آنالیز سئو سایت رقبا ی شما بخش مهمی در بهبود کسب و کار شما است، به خصوص اگر شما به تازگی به عنوان صاحب یک کسب و کار شروع کرده باشید. این محتوا می تواند بینش ارزشمندی را در مورد چگونگی و نحوه انجام آن به شما ارائه دهد. این که آیا در مورد مرحله بعدی خود مطمئن نیستید یا فقط در مورد وضعیت رقبای خود کنجکاو هستید، در اینجا نحوه بررسی سئو سایت رقبا خود آورده شده است.

1. به کلمات کلیدی رقیب خود نگاه کنید

ما با این مرحله شروع می کنیم زیرا برای مشاغلی که قصد دارند وب سایت های خود را تهیه کنند مفید است. بسیاری از مردم بدون اینکه واقعاً به کلمات کلیدی فکر کنند ، در مورد پیدا کردن وب سایت افراد، مشاغل خود را شروع می کنند. به غیر از جستجوی ارگانیک ، کلمات کلیدی نیز بر رتبه شما در صفحات جستجو تأثیر می گذارد ، بنابراین هرچه بهتر از آنها استفاده کنید ، رتبه شما بالاتر خواهد بود. اگر می خواهید ببینید کدام رقبای شما از کلمات کلیدی و کلمات کلیدی مرتبط استفاده می کنند ، تعدادی ابزار آنلاین وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

Ubbersuggest یکی از آنهاست و به شما امکان می دهد کلمات کلیدی رقیب خود را در جستجوی ارگانیک و همچنین در Google Ads مشاهده کنید. کلمات کلیدی برتر ، کلیک ماهانه تخمین زده شده PPC و کلمات کلیدی رقبا را به شما نشان می دهد. با این حال ، تعداد ویژگی هایی که می توانید استفاده کنید و نتایج قابل مشاهده را محدود می کند ، بنابراین برای استفاده از همه آنها مجبور به ثبت نام رایگان هستید.

همچنین Ahrefs وجود دارد ، یک ابزار بسیار قدرتمند با ویژگی های متعدد ، که برای تجزیه و تحلیل SEO رقابت و تحقیقات تخصصی طراحی شده است. آنها آزمایشات 7 روزه را با 7 دلار ارائه می دهند ، و صادقانه بگویم ، نتیجه می دهد. این ابزار به شما امکان می دهد تا آنجا که ممکن است سئوی رقیب خود را مشاهده کنید. آنها بک لینک های خود ، کلمات کلیدی مورد استفاده ، صفحات دارای بهترین رتبه ، محتوای برتر ، کلمات کلیدی ارگانیک و موارد دیگر را به شما نشان می دهند. اگر از ما می خواهید پول به خوبی خرج شده است.

چرا تحقیقات کلمات کلیدی مهم است؟

با تحقیق در مورد رتبه بندی رقبای خود ، اساساً می آموزید که چه چیزی آنها را موفق می کند و ترافیک ارگانیک را به ارمغان می آورد. تحقیقات کلمات کلیدی مفید است زیرا می تواند ایده هایی در مورد کلمات کلیدی شما به شما ارائه دهد و به شما کمک کند از رقبای خود پیشی بگیرید.

از اصطلاح فرکانس-فرکانس معکوس سند یا tf-idf برای استفاده از کلمات کلیدی در محتوای خود استفاده کنید. این تاکتیک می تواند به شما کمک کند رتبه بهتری برای کلمات کلیدی خاص به دست آورید و محتوای خود را بهینه کنید.

2. با اطلاعات دامنه و بک لینک ها آشنا شوید

در مورد کلمات کلیدی ، آنها تنها عنصر مهم SEO نیستند. موارد دیگری نیز وجود دارد که بر نحوه رتبه بندی شما و رقبای شما در صفحات جستجو تأثیر می گذارد. ما در پاراگراف قبلی به آنها اشاره کردیم ، اما بیایید در حال حاضر کمی دقیق تر به آنها توجه کنیم.

اختیار دامنه وجود دارد که میزان ارتباط یک وب سایت را با حوزه ای که در آن تخصص دارند ، ارزیابی می کند. دو عنصر مشابه دیگر کشور و سن دامنه است ، زیرا دامنه های مختلف نکات SEO متفاوتی را به ارمغان می آورد و دامنه های قدیمی به معنی امتیاز و اقتدار بیشتر است.

ابزارهای رایگان در اینترنت وجود دارد که به شما کمک می کند هر سه عنصر ذکر شده را بررسی کنید ، اما این همه آن نیست.

بک لینک کردن یکی از مهمترین بخش های سئو است. این شامل پیوندهایی است که به وب سایت شما در سایر وب سایت ها اشاره می کند. این پیوندها به موتور جستجو می گویند که وب سایت شما با کیفیت است و ارزش پیوند دادن را دارد ، که به شما امتیاز رتبه بندی می دهد.

با استفاده از ابزارهایی که قبلاً ذکر کردیم ، حتماً بک لینک های رقیب خود را بررسی کنید تا ببینید چه تعداد پیوند دارند ، درباره چه چیزی هستند و چه وب سایت هایی از آنها برخوردار هستند. این می تواند به شما ایده هایی در مورد موضوعاتی که می توانید در مورد آنها بنویسید و نوع وب سایت هایی که باید برای بک لینک های خود جستجو کنید ، بدهد.

3. اطلاعات مربوط به حضور رقبای خود در رسانه های اجتماعی را جمع آوری کنید

جدا از کلمات کلیدی و بک لینک ، توصیه می کنیم نمایه های رسانه های اجتماعی آنها را بررسی کنید. حضور رسانه ای در یک نام تجاری امروزه به معنی همه چیز است. مهم نیست که شما در حال حاضر پروفایل هایی برای کسب و کار خود دارید یا در حال ایجاد آنها هستید ، نگاه کردن به مشخصات رقبای شما بینش بی نظیری به شما می دهد.

شما می توانید نحوه تعامل آنها با پیروان و مشتریان خود ، موضوعاتی که در مورد آنها ارسال می شود ، قالب پست های آنها و همچنین میزان فعالیت آنها را مشاهده کنید. مراقب باشید که به طور تصادفی مشخصات آنها را تکرار نکنید – این تحقیق فقط برای الهام است ، شما نمی خواهید آنها را کپی کنید و به نظر می رسد که هیچ ایده ای به تنهایی ندارید.

اما رسانه های اجتماعی چه ارتباطی با سئو دارند؟

بسیاری از مقالات را خواهید یافت که می گویند سیگنال های اجتماعی تاثیری بر SEO ندارند ، اما این درست نیست. در موارد جدیدتر ، شواهدی پیدا خواهید کرد که سهام اجتماعی در واقع بر SEO تأثیر می گذارد. این مقاله عالی از Hootsuite را بررسی کنید ، جایی که آنها آزمایش جالبی را انجام دادند.

4. وب سایت های برتر را تجزیه و تحلیل کنید

اگر می خواهید نحوه صعود به بالا را بدانید ، تجزیه و تحلیل بهترین وب سایت ها راهی برای انجام این کار است.

ابزارهای آنلاین مانند Ahrefs ، SEMRush و UberSuggest می توانند تجزیه و تحلیل کرده و اطلاعات زیادی در مورد آنها و نحوه کسب این رتبه به شما بدهند.

SEMRush نه تنها اطلاعات SEO را در اختیار شما قرار می دهد ، بلکه در مورد کمپین های تبلیغاتی ، تلاش های رسانه های اجتماعی ، ترافیک وب و تعامل بازدیدکنندگان نیز به شما اطلاع می دهد. به این ترتیب شما یاد خواهید گرفت که چگونه می توانید حضور خود را در رسانه های اجتماعی تقویت کنید و چگونه افراد را مجبور کنید تا مدت زمان بیشتری در وب سایت شما بمانند.

UberSuggest یکی دیگر از ابزارهای عالی برای تجزیه و تحلیل سئوی رقیب شما است.

با استفاده از این ابزار ، می توانید از تعداد بک لینک های آنها ، آنچه وجود دارد و در کجا قرار دارند مطلع شوید.

حتی اگر SEO در اولویت قرار دارد ، به خاطر داشته باشید که محتوا نیز به همان اندازه مهم است ، زیرا بک لینک ها برای رتبه بندی وب سایت ها معجزه می کنند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، اهمیت آنها در این واقعیت است که آنها موتورهای جستجو را متقاعد می کنند که وب سایت شما قانونی و معتبر است.

5. سئوی داخلی آنها را بررسی کنید

تجزیه و تحلیل سئوی داخلی یک قسمت مهم در بررسی سئوی رقیب شما است. سئوی داخلی ، بهینه سازی وب سایت با استفاده از عناصری مانند توضیحات متا ، عناوین متا ، برچسب های جایگزین تصویر ، داخلی و خارجی و موارد دیگر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سئوی داخلی رقیب خود ، می توانید از Screaming Frog ، یکی از بهترین ابزارهای SEO موجود استفاده کنید. این به شما امکان می دهد در مورد عناوین صفحه و فراداده رقبای خود اطلاعات بیشتری کسب کنید ، بنابراین می توانید بدانید از چه طول و قالب استفاده کنید. وقتی صحبت از برچسب های alt تصویر می شود ، به شما نحوه استفاده صحیح از توصیفات تصویر را نشان می دهد ، بنابراین ربات ها راحت تر می توانند در وب سایت شما حرکت کنند.

6. به سرعت وب سایت رقیب خود نگاه کنید

در اینجا یک کار دیگر وجود دارد که می توانید برای بررسی SEO SEO رقبای خود انجام دهید.

سرعت وب سایت یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی است. گوگل از ابراز علاقه خود نسبت به وب سایت های کند خجالتی نیست. آنها کاربران خود را در وهله اول قرار می دهند ، بنابراین آنها تنها بهترین تجربه را برای آنها می خواهند. به این ترتیب ، گوگل به وب سایت های سریع و مرتبط رتبه خوبی در صفحات جستجوی خود می دهد ، برخلاف صفحات کند ، که ممکن است حتی در صفحه 10 ظاهر نشوند.

اگر سرعت وب سایت شما بیشتر از آنها باشد ، می توانید از رقبا جلو بیفتید. عوامل متعددی وجود دارد که موتورهای جستجو قبل از رتبه بندی شما در صفحات خود در نظر می گیرند و اگر بتوانید در همه آنها بهتر از رقیب خود باشید ، از آنها پیشی می گیرید.

ابزارهای رایگان سرعت وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید ، که محبوب ترین آنها GTmetrix ، PageSpeed ​​Insights و Web Page Test هستند. آنها داده های ارزشمندی در مورد سرعت عناصر مختلف مانند کد وب سایت و بهینه سازی تصویر به شما نشان می دهند. توصیه می شود که سرعت وب سایت خود را نیز ترجیحاً هر چند هفته یکبار تجزیه و تحلیل کنید. به هر حال اینترنت همیشه در حال تغییر است.

7. ابزارهای مفیدتری برای بررسی سئوی رقیب خود

گذشته از Ubersuggest ، Ahrefs و SEMrush ، ابزارهای بیشتری وجود دارد که می توانید از آنها برای بررسی سئوی SEO رقبا استفاده کنید.

Moz ابزاری برای بررسی معیارهای SEO دامنه دارد که می توانید در اینجا پیدا کنید. استفاده از آن رایگان است ، اما اگر می خواهید ویژگی های پیشرفته تری را مشاهده کنید ، آنها به مدت 30 روز آزمایشی رایگان از Moz Pro را ارائه می دهند. این آزمایش به شما امکان می دهد داده های کلمه کلیدی بیشتری و همچنین داده های پیوند را مشاهده کنید.

Woorank یکی دیگر از ابزارهای رایگان است که اطلاعات مربوط به دامنه وب سایت رقبا ، بک لینک ها ، ترافیک ، نمایه رسانه های اجتماعی ، محتوا ، نمایه سازی و غیره را به شما نشان می دهد. مانند همیشه ، نسخه ممتاز آن به شما دسترسی به داده های اضافی را می دهد.


SEO Tester Online دارای ابزارهای پیشرفته SEO است – SEO Checker ، SEO Spider ، Keyword Explorer و SEO Editor. آنها به شما نشان می دهند که وب سایت رقیب شما چقدر بهینه شده است ، تجزیه و تحلیل کل وب سایت را به شما ارائه می دهند و کلمات کلیدی مورد استفاده را به شما نشان می دهند.

همچنین Sitechecker وجود دارد ، ابزاری که وب سایت رقیب شما را تجزیه و تحلیل کرده و نمره وب سایت ، خطاها و هشدارهای آنها را به صورت رایگان به شما نشان می دهد. اگر تصمیم به ارتقا دارید ، به ردیاب رتبه ، ردیاب بک لینک و همچنین نظارت بر سایت دسترسی خواهید داشت.

نتیجه

بررسی سئو رقیب شما می تواند کمک قابل توجهی باشد. این می تواند به شما کمک کند وب سایت خود را بهبود بخشیده و از رقبای خود پیشی بگیرید. خوشبختانه برای ما ، روشها و ابزارهای مختلفی وجود دارد که به ما امکان می دهد SEO SEO رقبای خود را بررسی کنیم.

برای مشاهده نحوه عملکرد آنها ، می توانید از ابزارهای مرتبط با کلمات کلیدی مانند SpyFu و Ahrefs از کدام کلمات کلیدی استفاده کنید. همچنین می توانید وب سایت های برتر را برای یک جستجوی خاص تجزیه و تحلیل کرده و آنها را از طریق ابزارهایی مانند Ahrefs ، SEMRush و UberSuggest اجرا کنید ، و آنها در مورد کمپین های تبلیغاتی رقبای شما ، تلاش های رسانه های اجتماعی ، بک لینک ها و ترافیک وب بیشتر به شما خواهند گفت.

سئو داخلی یکی دیگر از مواردی است که شما می خواهید آن را بررسی کرده و در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید ، هم به طور کلی و هم در مورد رقبای خود ، و همچنین سرعت وب سایت و نحوه اطمینان از بالاترین حد ممکن.

امیدوارم که این مقاله به شما کمک کرده است تا در مورد بررسی سئوی رقیب خود اطلاعاتی کسب کنید.

اگر می خواهید متخصصان سئوی شما را انجام دهند ، از تماس با تیم ما دریغ نکنید!

ممنون که همراه ما بودید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *