بلاگ

تاثیر بک لینک نوفالو بر سئو سایت

The effect of Nofalo backlinks on SEO
هر آنچه از سئو می خواهید

تاثیر بک لینک نوفالو بر سئو سایت

site seo seonabz

یکی از مهم ترین سوالات کسانی که به تازگی سئو سایت را شروع کرده اند و می خواهند با ترفندهای سئو آشنا شوند این است که تاثیر بک لینک نوفالو بر سئو سایت چیست؟ حتما میزان اهمیت لینک ها را می دانید و پی برده اید که فرایند لینک سازی کاری تخصصی و پیچیده می باشد که در حال حاضر بیشترین تاثیر را بر سئو سایت دارد.

لینک های باکیفیت در واقع سرمایه های یک وب سایت محسوب می شود و در عین حال یک لینک بی کیفیت می تواند وب سایت شما را از بین ببرد. در این مقاله علاوه بر بررسی تاثیر بک لینک نوفالو بر سئو سایت می خواهیم در ابتدا بدانیم که لینک فالو و نوفالو چیست؟ در ادامه هریک را به صورت جداگانه برای شما بیان می کنیم و تاثیر آن ها را بر روی وب سایت بررسی می کنیم و در نهایت نکات مهمی را در مورد تاثیر بک لینک نوفالو بر سئو سایت مطرح خواهیم کرد. با مجموعه سئو نبض همراه باشید.

بالابردن راندمان کسب کار

افزایش فروش

امنیت اطلاعات

پشتیبانی 24 ساعته

The effect of Nofalo backlinks on SEO

لینک فالو follow چیست؟

به صورت پیش فرض می توان گفت تمامی لینک هایی که در یک وب سایت وجود دارند در دو دسته فالو و نوفالو گنجانده می شوند. حتما می دانید که یکی از معیارهای مهمی که گوگل برای امتیاز دهی به سایت می سنجد، کیفیت و تعداد لینک هایی است که دریافت می کند. پس می توانیم لینک های فالو را به صورت امتیاز در نظر بگیریم و بگوییم که هر سایتی که لینک های ورودی فالو بیشتری داشته باشد در نتیجه امتیاز بیشتری خواهد داشت. البته این امر در گرو شروطی می باشد.

طبیعتا لینک هایی که از سایت های مهم و معتبر دریافت می کنید نزد گوگل از اعتبار بیشتری برخوردار هستند و در نتیجه برای وب سایت اعتبار بیشتری می خرند. در عین حال لینک هایی که از سایت های اسپم و یا نامعتبر دریافت می کنید دارای امتیاز منفی خواهند بود و می توانند امتیاز سئو شما را کاهش دهند. بنابراین گوگل تمامی لینک های سایت شما را بررسی می کند مگر اینکه به صورت نوفالو باشند.

لینک نوفالو nofollow چیست؟

گاهی اوقات به دلایل مختلفی نمی خواهیم که گوگل لینکی که قرار داده ایم را بررسی کند و در رتبه سایت تاثیر دهد در این صورت می توان این مسئله را با تگ نوفالو به اطلاع گوگل رساند. کد این تگ به صورت زیر می باشد:

<a href‌”http://www.example.com” rel‌”nofollow”>Example</a>

البته برداشت دیگری هم از لینک های نوفالو وجود دارد بدین صورت که با افزودن تگ نوفالو به گوگل می گوییم که من در مورد این لینک مطمئن نیستم و اعتبار سایت آن را دقیق نمی دانم بنابراین خودت تصمیم بگیر. بدین صورت لینک هایی که دارای رتبه پایینی هستند تاثیر منفی بر روی وب سایت نخواهند گذاشت.

تاثیر بک لینک نوفالو بر سئو سایت

اجازه بدهید پیش از اینکه در مورد تاثیر بک لینک نوفالو بر سئو سایت صحبت کنیم سوالی را باهم پاسخ دهیم. به نظر شما چقدر احتمال دارد که سایت های مختلف به صورت طبیعی هم لینک بدهند؟ بدون اینکه خرید و فروش لینکی صورت پذیرفته باشد و یا اینکه قصد انتشار رپورتاژ پولی را داشته باشید. اگر بخواهیم صادق باشیم باید گفت که خیلی کم این احتمال وجود دارد.

علت این امر این است که لینک دادن به دیگر وب سایت ها ریسک است چرا که ممکن است آن سایت اسپم شود، جریمه شود و یا هر اتفاق دیگری بر روی آن بیفتد که مسنقیما بر روی سایت شما هم تاثیرگذار است. بنابراین سایت ها زیاد به هم لینک نمی دهند و گوگل هم این موضوع را می داند. بنابراین در یک کلمه می توان گفت که تاثیر بک لینک نوفالو بر سئو سایت این است که ساختار لینک سازی را طبیعی جلوه می دهد.

تاثیر بک لینک نوفالو بر سئو سایت
 • بخش معرفی محصولات
 • لینک سازی حرفه ای داخلی
 • لینک سازی قدرتمند خارجی
 • بهینه سازی برای تلفن همراه
 • مدیریت فایل های تصویری
 • مدیریت مقالات
 • انتشار محتوا
 • لود شدن سریع صفحات
 • گالری تصاویر با قالب اختصاصی
 • بنر های تبلیغاتی
 • رپورتاژ های تبلیغاتی
 • مدیریت مطالب

دلایل استفاده از لینک نوفالو

پیش از اینکه در مورد تاثیر بک لینک نوفالو بر سئو سایت به بحث و بررسی بپردازیم می خواهیم بدانیم که چرا از این لینک ها استفاده می شود. وب سایت های بسیاری وجود دارند که از لینک های نوفالو استفاده می کنند. برای بررسی این کار کافیست که بر روی صفحات سایت مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه inspection را انتخاب کنید. با سرچ کلمه nofollow متوجه می شوید که چند لینک نوفالو در آن صفحه وجود دارد. در ادامه مهم ترین دلایل استفاده از لینک نوفالو را بیان می کنیم. با مجموعه سئونبض همراه باشید.

خنثی کردن اثر اسپمرها: یکی از مهم ترین دلایل استفاده از لینک های نوفالو خنثی کردن اسپمرها می باشد. ممکن است در سایت تان لیتک هایی با صفحات اسپم داشته باشید یا اینکه در بخش نظرات، کاربران از لینک های نامناسب استفاده کرده باشند در این حالت با استفاده از کد نوفالو می توانید لینک ها را خنثی کنید.

جلوگیری از کاهش اعتبار سایت: در برخی از موارد سایتی که می خواهید به آن لینک دهید دارای نمره پایین تری است و نمی خواهید گوگل با دیدن آن اعتبار وب سایت شما را نیز کاهش دهد. مثلا یک وب سایت نه چندان معتبر یک صفحه آموزشی مفید تولید کرده است که می خواهید در اختیار کاربران خود قرار دهید و در عین حال نمی خواهید که با آن لینک اعتبار وب سایت شما زیر سوال برود بر این اساس می توانید از لینک نوفالو استفاده کنید.

پرهیز از تکرار لینک ها: از دیگر دلایل استفاده از لینک نوفالو این است که می خواهید در صفحه سایت خود به یک صفحه دوبار  لینک دهید. حال برای پرهیز از تکرار که تاثیر منفی بر سئو سایت دارد می توانید از لینک نوفالو استفاده کنید.

طبیعی نشان دادن لینک سازی: یکی از دلایلی که گوگل وب سایت ها را جریمه می کند این است که لینک سازی بیش از حد زیاد است و این تصور را برای گوگل ایجاد می کند که وب سایت شما در حال فروش لینک می باشد که برای پیشگیری از این موضوع می توانید لینک های خروجی را نوفالو کنید.

جلب اعتماد گوگل و جلوگیری از جریمه: یکی از راه‌های جلب اعتماد گوگل، نوفالو کردن بک لینک‌های پولی و تبلیغاتی است. گوگل روش‌های زیادی برای تشخیص لینک‌های خریداری‌شده دارد. اگر متوجه این موضوع شود، رتبه سایت‌تان به شدت سقوط می‌کند. اگر در سایتی بنر یا متن تبلیغاتی گذاشته‌اید، بهتر است آن را نوفالو کنید تا هم از جریمه‌های گوگل در امان بمانید و هم اعتمادش را جلب کنید.

پیشنهاد ویژه برای راه اندازی کسب و کار

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

اگر به دنبال برندسازی، توسعه کسب و کارو بالا بردن فروش خود هستید مجموعه سئونبض آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد ، کافیست با کارشناسان ما در ارتباط باشید...

نکات مهم در مورد تاثیر بک لینک نوفالو بر سئو سایت

با توجه به مواردی که در بخش های پیشین بیان کردیم، لینک های نوفالو ممکن است به طور مستقیم سئو سایت شما را تحت تاثیر قرار ندهند و رتبه سایت را تغییر ندهند. در عین حال می توانند اثرات مخرب غیر مستقیمی داشته باشند. این اثرات به شرح زیر می باشد:

 • لینک‌های نوفالو که از سایت‌های مرجع و مهم دریافت می‌کنید، اعتبار شما را نزد گوگل افزایش می‌دهند.
 • لینک‌های نوفالو که در انجمن‌های پربازدید قرار می‌دهید، باعث افزایش ترافیک سایت‌تان می‌شوند. این ترافیک هدفمند است و نرخ پرش کمتری خواهد داشت. پس یک تاثیر لینک no‌follow بر سئو جذب ترافیک است.
 • داشتن لینک‌های نوفالو ساختار لینک‌های سایت‌تان را طبیعی نشان می‌دهد.

سئو یک شبکه به هم پیچیده با فاکتورهای مختلف است که هنوز هم برای بسیاری از افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند امری مبهم مانده است چرا که گوگل سالیانه چندین ربات جدید اضافه می کند تا بتواند تنها وب سایت های باکیفیت را در صفحه اصلی نمایش دهد. به همین دلیل در صورتی که در مورد سئو سایت اطلاعاتی ندارید بهتر است وب سایت خود را به فردی بسپارید که دارای علم سئو می باشد. بدین منظور می توانید با مشاورین مجموعه سئونبض در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *