بلاگ

تاثیر جستجوی صوتی بر سئو سایت

تاثیر جستجوی صوتی بر سئو سایت
هر آنچه از سئو می خواهید

تاثیر جستجوی صوتی بر سئو سایت

اگر در حال بررسی سئو هستید بهتر است به تاثیر جستجوی صوتی بر سئو سایت نیز بیاندیشید. جستجوی صوتی در موتور های جستجوگر  در حال گسترش است. امروز چند بار گفتید « OK GOOGLE»؟ شما تنها نیستید! جستجوی صوتی در حال افزایش است و اکنون سوال های خود را تنها میتوانیم با صدای خود در موتور های جستجوگر جستجو کنیم و با این حال، بهینه نشدن برای جستجوی صوتی در آینده احتمالاً بر رتبه وبسایت شما در گوگل تأثیر خواهد گذاشت! برای کشف اطلاعات بیشتر در مورد جستجوی صوتی و اینکه چگونه کلمه کلیدی شما می تواند تفاوت ایجاد کند در ادامه با ما همرا باشید.

بالابردن راندمان کسب کار

افزایش فروش

امنیت اطلاعات

پشتیبانی 24 ساعته

تاثیر جستجوی صوتی بر سئو سایت

جستجوی صوتی با جستجوی مرورگر تفاوت دارد.

ابتدا باید بین جستجوهای صوتی که به سادگی، یک پیام صوتی را در نوار جستجو رونویسی می‌کنند و فهرستی از نتایج را برمی‌گردانند، یا اقدام جستجویی که فرمان خاصی را از یک پلتفرم به سبک دستیار دیجیتالی راه‌اندازی می‌کند، تمایز قائل شوید.

اکثر محتواها نمی‌توانند همزمان بهینه‌سازی‌هایی را برای نوار جستجوی Google و فرمان صوتی الکسا انجام دهند و برخی از محتواها به هیچ وجه نمی‌توانند توسط دستگاه‌های دارای قابلیت صوتی جستجو شوند، مانند خانه‌ای بدون صفحه نمایش با بلندگوی هوشمندی که نمی تواند مقاله ای را نمایش دهد یا ویدئویی را پخش کند. در عوض، اگر می‌خواهید در حین تعامل با دستگاه‌های دارای قابلیت صوتی، به مخاطبان دسترسی پیدا کنید، می‌توانید محتوای بهینه‌شده صوتی را به‌عنوان معیار دیگری در صفحه خود در نظر بگیرید.

نیازی نیست همه محتواها برای جستجوی صوتی بهینه شود.

ایجاد محتوایی که به طور خاص برای یافتن و قابل استفاده بودن از طریق جستجوی صوتی طراحی شده باشد، برای برخی از کاربران از اهمیت بالاتری برخوردار خواهد بود. از آنجایی که دستگاه‌های بدون صفحه نمایش و دارای قابلیت جستجوی صوتی فراگیرتر می‌شوند، برخی از سایت‌ها و صفحات احتمالاً از مناسب‌تر شدن الکسا سود می‌برند. به عنوان مثال، مشاغل مبتنی بر مکان فرصت‌های زیادی برای افزایش ترافیک پیاده‌روی خود با بهینه‌سازی حضور آنلاین خود دارند تا از طریق جستجوی صوتی قابل کشف باشند.

موتور های جستجو از ابتدا تا به امروز ثابت نبودند و سئو سایت شرکتی در هر برهه ای از زمان میبایست برای یک وبسایت صورت میپذیرفت. اما امروزه گوگل تنها موتور جستجو موجود میباشد و سئو سایت فروشگاهی در کرمان باید مطابق با الگوریتم های گوگل صورت پذیرد. سئو سایت فروشگاهی در کرمان سبب میشود تا وبسایت شما بدرخشد و در صدر قرار گیر. این امر کمک فراوانی به کسب و کار شما خواهد نمود چرا که با سئو سایت فروشگاهی در کرمان میتوانید مشتریان فراوانی را برای خود فراهم آورید.

زمانی که کاربر کلمه کلیدی مربوط به کسب و کار شما را جستجو میکند، وبسایت شما میتواند به لطف سئو سایت فروشگاهی در کرمان در صدر نتایج قرار گیرد و با استفاده از دیگر ترفند های بازاریابی او را در وبسایت خود مجاب به خرید خدمات و یا محصولات کنید. این فرآیند نسبتا پیچیده تنها به کمک سئو سایت فروشگاهی در کرمان امکان پذیر است.

در واقع سئو سایت فروشگاهی در کرمان همانند تبلیغاتی قدرتمند برای وبسایت شما عمل میکند. هر چقدر هم که کسب و کار ویژه ای داشته باشید، بدون وجود تبلیغات کسب و کار شما نخواهد درخشید. سئو سایت فروشگاهی در کرمان نیز برای وبسایت کسب و کار های موجود در کرمان همانند تبلیغات است. با این تفاوت که فرد مشاهده کننده وبسایت شما واقعا به فکر خرید کالا و خدمات است اما افراد مشاهده کننده تبلیغات ممکن است به تبلیغات موجود اعتنایی نکنند.

دستگاه های هوشمند و جستجوی صوتی در حال رشد اند

جستجوی صوتی در حال تجربه کردن یک رشد سریع است اما هنوز به یک حد بحرانی نرسیده است. در جولای 2019، ادوبی مطالعه‌ای منتشر کرد که نشان می‌داد حدود 48 درصد از مصرف‌کنندگان از جستجوی صوتی برای جستجوهای عمومی وب استفاده می‌کنند. این مطالعه بین دستیارهای دیجیتال در تلفن های هوشمند یا بلندگوهای هوشمند تفاوتی قائل نشد، اما موارد آماده مشابه هستند.

در مطالعه Adobe، 85 درصد از این پاسخ دهندگان از کنترل های صوتی در تلفن های هوشمند خود استفاده کردند و بیشترین مورد استفاده برای دستورات صوتی، دریافت مسیر بود، 52 درصد از جستجوهای ناوبری از طریق صوتی انجام شد. مطابق با یافته‌های Adobe، مایکروسافت همچنین در سال 2019 مطالعه‌ای منتشر کرد که در آن گزارش داد که 72 درصد از دارندگان گوشی‌های هوشمند از دستیارهای دیجیتال استفاده می‌کنند و 65 درصد از کل جستجوهای ناوبری جاده‌ای توسط اعلان صوتی انجام می‌شود.

یک نظرسنجی جستجوی صوتی در سال 2018 که توسط BrightLocal انجام شد، موارد استفاده رایج را بر اساس دستگاه نشان داد:

 • 58 درصد از مصرف کنندگان ایالات متحده جستجوی صوتی برای یک کسب و کار محلی را در تلفن هوشمند انجام داده بودند
 • 74 درصد از آن کاربران جستجوی صوتی حداقل به صورت هفتگی از صدا برای جستجوی مشاغل محلی استفاده می کنند
 • 76 درصد از کاربران جستجوی صوتی حداقل یک بار در هفته در بلندگوهای هوشمند برای مشاغل محلی جستجو می کنند که اکثریت این کار را روزانه انجام می دهند.

استفاده از بلندگوهای هوشمند در خانه‌های ایالات متحده بین سال‌های 2018 تا 2019 با 22 درصد رشد به 45 درصد از خانه‌ها رسیده است که حداقل یک بلندگوی هوشمند دارند. تحقیقات منتشر شده توسط OC&C Strategists پیش‌بینی می‌کند که این بلندگوی هوشمند تا سال 2022 خرید صوتی را به بازاری 40 میلیارد دلاری، فقط در ایالات متحده و بریتانیا، افزایش خواهد داد. اما پذیرش انبوه فناوری صدا، با وجود هجوم‌هایی که در طول همه‌گیری COVID-19 صورت گرفت، هنوز عقب مانده است.

در حالی که گزارش صوتی هوشمند 2020 توسط NPR و تحقیقات ادیسون نشان داد که استفاده از اخبار و سرگرمی با استفاده از این دستگاه‌ها در میان یک سوم دارندگان بلندگوهای هوشمند در اوایل سال 2020 افزایش یافته است. افرادی که بلندگوهای هوشمند دارند، مطابق با مطالعه مایکروسافت در سال 2019، همچنان جستجوهای متنی  زیادی را انجام می‌دهند، و همه کسانی که به فناوری فرمان صوتی دسترسی دارند، دوست ندارند از آن برای هر عملکرد اصلی استفاده کنند.

 • بخش معرفی محصولات
 • لینک سازی حرفه ای داخلی
 • لینک سازی قدرتمند خارجی
 • بهینه سازی برای تلفن همراه
 • مدیریت فایل های تصویری
 • مدیریت مقالات
 • انتشار محتوا
 • لود شدن سریع صفحات
 • گالری تصاویر با قالب اختصاصی
 • بنر های تبلیغاتی
 • رپورتاژ های تبلیغاتی
 • مدیریت مطالب

سخن پایانی

دستگاه های صوتی و جستجوی صوتی همواره در حال بهبود است به گونه ای که امروزه خطای آن به زیر 10 درصد رسیده است. برای بهره گیری از جستجوی صوتی میتوانید از تلفن همراه خود استفاده کنید و یا از دستگاه هایی نظیر الکسا، هوم پاد و .. استفاذه نمایید که این دستگاه ها با اتصال به اینترنت، نتایج دلخواه شما را در اختیارتان قرار میدهد. تاثیر جستجوی صوتی بر سئو سایت واضح است. هرچند هنوز به الگوریتم های گوگل نپیوسته است اما همانند موبایل فرندلی بودن که در سال 2015 برای سئوی وبسایت ها اجباری شد میتوان انتظار داشت که جستجوی صوتی نیز در آینده ای نزدیک یکی از الگوریتم های گوگل را تشکیل دهد.

پیشنهاد ویژه برای راه اندازی کسب و کار

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

اگر به دنبال برندسازی، توسعه کسب و کارو بالا بردن فروش خود هستید مجموعه سئونبض آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد ، کافیست با کارشناسان ما در ارتباط باشید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *